Profilbeton Back to the homepage
Partnerzy Mapa strony Stopka redakcyjna

Wskaźniki podłoża do przejść przystosowanych do potrzeb niewidomych

Kasseler Querungsbord® koniecznie trzeba uzupełnić asymetryczną płytą z wypustkami Kasseler Schuppenplatte. Ułożona równolegle do krawężnika bezpośrednio przed Querungsbord, w idealnym przypadku w odległości 60 cm dzięki specyficznej strukturze powierzchni służy jako sygnał ostrzegawczy dla niewidomych i niedowidzących. Ułożone co 38 mm wypustki o wysokości 4,5 mm dają używającym laski niewidomym/niedowidzącym wyraźne sygnały dotykowe w ruchu lewo- i prawostronnym. Dzięki asymetrycznemu ukształtowaniu wypustek (przypominającym łuski) sygnalizuje osobom o upośledzonym wzroku, w jakim kierunku idą: przy zejściu z chodnika na jezdnię zatrzymuje laskę, a tym samym spowalnia idącego, przy wejściu z jezdni na chodnik płyta jest rozpoznawalna, ale nie spowalnia ruchu.

Optymalnym rozwiązaniem pozbawionym wszelkich barier jest instalacja przejść podwójnych. Dzięki zastosowaniu Kasseler Querungsbord® umożliwiają bezpieczne przejście przez ulicę osobom na wózkach, dzięki płycie Kasseler Schuppenplatte ostrzegają niewidomych i osoby niedowidzące o przejściu przez jezdnię pozbawionym różnicy poziomów, a dzięki płycie wiodącej Kasseler Blinden-leitplatte prowadzą do bezpiecznego przejścia z krawężnikiem o wysokości 4–6 cm, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chętnie przedstawimy Państwu różne przykłady zastosowania. Mogą się Państwo również umówić na przetestowanie poszczególnych obiektów na naszym poligonie testowym.

Płyta z wypustkami Kasseler Schuppenplatte – ujęcie z bliska

System Kasseler Querungsbord
| Profilbeton GmbH | Waberner Straße 40 | D - 34582 Borken/Hessen | info[at]profilbeton.de | Tel. +49 5682 - 7386 - 0 | Fax +49 5682 - 7386 - 42 |