Profilbeton back to the homepage
Partnerzy Mapa strony Stopka redakcyjna

Kasseler Sonderbord®: szczególny rodzaj krawężnika na wysepki autobusow

Przystanki autobusowe mają duży wpływ na atrakcyjność transportu publicznego. Istotnym wyznacznikiem ich jakości jest brak barier. Łatwy dostęp do autobusu i tramwaju powoduje, że korzystanie z transportu publicznego staje się przyjemniejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Dotyczy to nie tylko niepełnosprawnych, ale również osób o ograniczonej mobilności, np. osób starszych, rodziców z wózkami i małymi dziećmi, którzy doceniają przystanki z Kasseler Sonderbord® firmy Profilbeton. „Z braku barier korzystają wszyscy, nie tylko osoby niepełnosprawne. […] Musimy też zdać sobie sprawę, że wszyscy się starzejemy, a z transportu publicznego będzie korzystać coraz więcej osób starszych” – mówi prof. dr Hartmut Topp, szef katedry transportu na uniwersytecie w Kaiserslautern.
Dlatego temu zagadnieniu poświęcamy wszystkie nasze zasoby. Nasze doświadczenie zebrane w Niemczech i sąsiednich krajach spowodowało, że w tym segmencie jesteśmy kompetentnym partnerem. Nasze porady cieszą się popularnością już w fazie planowania. Oferujemy specjalistyczną pomoc na etapie planowania i realizacji projektów.
Kasseler Sonderbord® stanowi istotny element pozbawionego barier łańcucha ruchu na styku przystanku i pojazdu, co trzeba uwzględnić już podczas planowania. Dzięki jasnemu zabarwieniu ten element profilowany spełnia wymaganie wyraźnego oznaczenia brzegu krawężnika. Optymalne zmniejszenie odstępu pomiędzy pojazdem i przystankiem czyni wsiadanie wygodnym i bezpiecznym dla wszystkich.
Powoduje to, że korzystanie z transportu publicznego staje się atrakcyjne i bezpieczne dla wszystkich pasażerów, szczególnie tych o ograniczonej mobilności i dzieci.

Pozbawiony barier przystanek w Strasburgu

Pozbawiony barier przystanek w Kassel
| Profilbeton GmbH | Waberner Straße 40 | D - 34582 Borken/Hessen | info[at]profilbeton.de | Tel. +49 5682 - 7386 - 0 | Fax +49 5682 - 7386 - 42 |