Profilbeton back to the homepage
Partnerzy Mapa strony Stopka redakcyjna

Krawężnik umożliwiający bezpieczny i bezpośredni najazd

Optymalnym rozwiązaniem nowoczesnych systemów niskopodłogowych dla wszystkich użytkowników i przedsiębiorstw transportu publicznego jest opatentowany profilowany element krawężnikowy firmy Profilbeton, Kasseler Sonderbord®.

Krawężnik ten jest komponentem nowoczesnego systemu niskopodłogowego transportu publicznego, stanowiąc połączenie odpowiednio zbudowanego przystanku oraz niskopodłogowego pojazdu. Wysokość i szerokość elementu profilowanego są dopasowane do autobusów i tramwajów niskopodłogowych. Nasz Kasseler Sonderbord stanowi szczególną pomoc i umożliwia najazd z efektem samosterowania, prowadząc bezpiecznie i bezpośrednio na przystanek. Ponieważ pionowy i poziomy dystans między pojazdami niskopodłogowymi (autobus/tramwaj) i przystankiem jest idealnie zredukowany, wsiadanie i wysiadanie nie przysparzają trudności.

Powierzchnia najazdu tego krawężnika jest podobna do przekroju opon i szczególnie gładka. Pozwala to na ochronę opon i zmniejszenie wysokich kosztów ich wymiany. Element jest zabezpieczony przed przesuwaniem. Nawet bezpośredni najazd nie powoduje przesunięcia elementu, ponieważ autobus obciąża element, zanim zacznie działać siła boczna. Brak konieczności wjazdu na krawężnik przy najeździe stycznym.

Dzięki zastosowaniu naszego krawężnika do wysepek autobusowych mogą Państwo stworzyć trwały i nie wymagający konserwacji brzeg przystanku. Poza tym pozwala on na innowacyjne ukształtowanie dostosowane do nowoczesnego systemu niskopodłogowego.

Element profilowany i wsiadanie bez różnicy poziomów

Łatwe wsiadanie dla osób na wózkach inwalidzkich
| Profilbeton GmbH | Waberner Straße 40 | D - 34582 Borken/Hessen | info[at]profilbeton.de | Tel. +49 5682 - 7386 - 0 | Fax +49 5682 - 7386 - 42 |