Profilbeton Back to the homepage
Partnerzy Mapa strony Stopka redakcyjna

Wskazówki dotyczące transportu

1. Elementy profilowane są pakowane i transportowane po 4 sztuki na drewnianych paletach, w przypadku bezpłatnego transportu są one odbierane oraz zwracana jest kaucja w wysokości 2 EUR za sztukę. Transport organizowany przez firmę Profilbeton odbywa się ciężarówką z plandeką na stelażu. Na miejscu rozładunku należy zapewnić podnośnik z widłami do palet o nośności przynajmniej 1,5 t. Pakiet krawężników należy tak uchwycić widłami, by nie uszkodzić znajdujących się z tyłu elementów.

2. Podczas rozładunku należy uważać, by pakiet z elementami był ułożony poziomo, w bezpiecznej odległości od pozostałych elementów. Podczas składowania pojedynczych krawężników należy podłożyć wystarczająco wysokie, sezonowane i trwałe przekładki drewniane. Należy zadbać o bezpieczne składowanie i ochronę przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem.

3. Do podnoszenia i montażu poszczególnych elementów należy używać stosownych kleszczy lub podobnego narzędzia do podnoszenia. Muszą one mieć nośność przynajmniej 350 kg (możliwość wypożyczenia za pośrednictwem firmy Profilbeton). Jeśli ze względu na lokalne uwarunkowania nie jest możliwe uchwycenie elementów kleszczami od boku, zaleca się układanie za pomocą podnośnika próżniowego.

4. Dokument dostawy zawiera potwierdzenie odbioru towaru przez zleceniodawcę/klienta, który należy podpisać w miejscu odbioru po starannym sprawdzeniu zgodności z zamówieniem i stwierdzeniu braku wad dostarczonych produktów.

5. Po przekazaniu towaru i realizacji zlecenia nie przewiduje się bezpłatnego odbioru lub zwrotu kosztów za elementy zwrócone do fabryki. Zwrot towaru przez zleceniodawcę/klienta jest możliwy wyłącznie po sprawdzeniu go przez producenta po dostarczeniu go do fabryki (adnotacja kontrolera na protokole zwrotu).

Pakiety Sonderbord

Pakiety Sonderbord
| Profilbeton GmbH | Waberner Straße 40 | D - 34582 Borken/Hessen | info[at]profilbeton.de | Tel. +49 5682 - 7386 - 0 | Fax +49 5682 - 7386 - 42 |