Witamy w PROFILBETON - prosty – bezpieczny – bez barie

Nasze przedsiębiorstwo


Powstanie i rozwój firmy Profilbeton GmbH


Firma Profilbeton została założona 1 sierpnia 1998 roku przez Wolfganga Hascha i August Oppermann Kiesgewinnungs- und Vertriebs-GmbH. Działalność biznesowa polegała głównie na produkcji i dystrybucji opatentowanego krawężnika specjalnego dla przystanków autobusowych i tramwajowych. W 1991 roku udziałowiec zarządzający firmą, Dipl.-Ing. Wolfgang Hasch, wspólnie z pracownikami Kasseler-Verkehrs-Gesellschaft, stał się jednym z wynalazców krawężnika.

Ze względu na pozytywny rozwój działalności już po 3 latach okazało się, że najmowane powierzchnie produkcyjne i magazynowe są niewystarczające. Aby móc zaspokoić rosnący popyt z kraju i w coraz większym stopniu z innych państw europejskich (dostawy były już realizowane do Niderlandów, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, Luksemburga, Belgii, Austrii i Czech), w 2001 zakupiono od firmy Braas w miejscowości Borken niedziałający zakład produkcji dachówek betonowych. W marcu 2002 roku, po zakończeniu kompleksowej przebudowy i nowych instalacji urządzeń produkcyjnych, przeniesiono produkcję do Borken.

Krawężnik Kasseler Sonderbord®, w międzynarodowych kręgach specjalistów z branży znany jako „Kassel Kerb”, a także jego późniejsza modyfikacja – Kasseler Sonderbord® plus – od 2008 roku zaczęły sukcesywnie zdobywać światowe rynki. Na organizowanych co dwa lata targach komunikacyjnych UITP udało się pozyskać m.in. licencjobiorców na produkty firmy Profilbeton w Nowej Zelandii i Republice Południowej Afryki.

Sukces w kraju zapewniły i w dalszym ciągu zapewniają organizowane w Północnej Hesji przez firmę Profilbeton Dni Komunikacji (Nordhessichen Verkehrstage), które po raz pierwszy odbyły się z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia firmy. Co dwa lata wydarzenie to przyciąga projektantów, architektów, użytkowników i specjalistów w zarządzaniu komunikacją publiczną oraz przedstawicieli związków i stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, których pragnieniem jest rozwój samodzielnej, wolnej od barier mobilności w lokalnym publicznym transporcie zbiorowym.

Bezpośrednia i ścisła wymiana informacji pozytywnie wpłynęła na nieustanny rozwój wachlarza produktów firmy Profilbeton. Z biegiem czasu katalog dostaw został poszerzony o wskaźniki poziome (płytki prowadzące dla osób niewidomych) oraz elementy do wolnych od barier przejść, które również zostały objęte ochroną patentową.

W dniu 29 lutego 2016 roku zgromadzenie wspólników przyjęło uchwałę o powołaniu Carstena Hascha na prezesa firmy Profilbeton, tworząc tym samym podwaliny pod pomyślne zarządzanie drugiej generacji. Pod jego przewodnictwem opatentowana w 2017 roku płytka oddzielająca chodnik od ścieżki rowerowej podbiła przestrzeń publiczną dokładnie tam, gdzie istotne jest zapewnienie bezkonfliktowej koegzystencji różnych uczestników komunikacji.